מה עדיף – שליח מקומי או חברת שליחויות בפריסה ארצית?

כאשר עולה הצורך בשירותי משלוחים, אחת השאלות אשר יכולות לעלות היא האם לבחור בשליח מקומי, אשר מציע שירותים באותה העיר או באותו הישוב או שהבחירה בחברת שליחויות בכל הארץ תהיה עדיפה? יש לא מעט פרמטרים עליהם מומלץ לשים דגש בכדי להגיע להחלטה בנושא ובין היתר הפרמטרים הבאים:

המטרה ותדירות המשלוחים

אם הצורך בשירותיה של חברת שליחויות הוא עבור עסק או חברה ואם יודעים, שהצורך בשירות זה עתיד לעלות לעיתים קרובות, ההמלצה תהיה לבחור באותה חברת שליחויות ארצית.
הסיבה לכך טמונה בעובדה שגם אם כרגע הצורך הוא למשלוח בתוך העיר, מאוד יכול להיות שבעתיד הקרוב או הרחוק, הצורך יהיה במשלוחים מחוץ לעיר. עכשיו, להתחיל ולחפש בכל פעם חברת משלוחים בארץ אחרת, זה עניין שיכול לקחת זמן (וגם להסב לא מעט כאבי ראש). כך שהידיעה שיש כתובת אחת מקצועית ומנוסה, אליה ניתן לפנות בכל פעם שעולה הצורך בשירותי משלוחים לכל מקום, יכולה להסב הרבה שקט נפשי.

יחס עלות תועלת

בעת בחירת חברת שליחויות ארצית, יושם לרוב דגש גם על מחירי השליחויות – כאשר, המטרה היא לקבל את שירותי המשלוחים המיטביים תמורת המחירים ההוגנים האפשריים. עכשיו, כאשר, בוחרים שליח מקומי, ניתן לקבל פחות או יותר את התמונה לגבי המחירים אותם הוא גובה ביחס למחירי השוק. יחד עם זאת, במקרה ויעלה הצורך במשלוח מחוץ לעיר, הצורך לבחון את המחירים יעלה שוב, מה שיכול להאריך תהליכים ולגרום להתפשרות מסוימת על התקציב, בעקבות מקדם הלחץ – בעיקר, אם הצורך במשלוח הוא מהיום להיום או מהיום למחר.

היכולות והכלים   

בסופו של דבר, שליח מקומי יחזיק ברשותו לרוב כלים השונים במהותם מאלו אשר יהיו ברשותה של חברת שליחויות בכל הארץ, שהינה מקצועית ומנוסה בתחומה. כך לדוגמא, השליח המקומי יכול לבצע את השליחויות על גבי אופנוע או טוסטוס – מה שגם יגביל את היכולות שלו לביצוע משלוחים שהינם כגדולים או מורכבים לשינוע. לעומת זאת, חברה המציעה שירותי שליחויות בכל הארץ, תחזיק ברשותה לרוב ציר מרשים של כלי רכב, אשר יאפשרו לה לבצע את כל סוגי השליחויות לכל היעדים המבוקשים. מכיוון שמדובר בחברה גדולה, גם הסיכוי שהיא תציע שירותים נוספים לצד שירותי השליחויות יהיו גבוהים – כך שאותו העסק אשר משתמש בשירותיה, יוכל להיות רגוע בידיעה שלא משנה לאיזה שירותים לוגיסטיים הוא עתיד להזדקק בעתיד, כל מה שהוא יצטרך לעשות זה ליצור קשר עם אותה החברה והיא גם תספק את המענה הטוב ביותר על צרכיו ודרישותיו.   

אם גם אתם תרים אחר חברת משלוחים בארץ ורוצים להבטיח לעצמכם את האפשרות ליהנות משורה ארוכה של שירותי משלוחים, הפצה ולוגיסטיקה בכתובת אחת, תשמחו לגלות כי חברת קרגו תהווה עבורכם כבחירה הנכונה.

למאמרים נוספים: